📣Do zobaczenia 19.03-21.03.2024 r. ! 📣  

Organizator:

28. Finał WOŚP w Poznaniu odbędzie się na terenie MTP

Podziel się

Już 12 stycznia mieszkańcy Poznania spotkają się na Międzynarodowych Targach Poznańskich, aby wspólnie świętować 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wysłać Światełko do Nieba! Jak wygląda program wydarzenia?

 

 

Tym razem Orkiestra będzie zbierać środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Jak wygląda program wydarzenia?

Startujemy o godzinie 10:00

 


Hala nr 1

- Strefa Warsztatowa
Miejsce, gdzie możecie samodzielnie wykonać drobiazgi z ceramiki, drewna, papieru i materiałów. Będzie drukowanie, majsterkowanie, szycie, lepienie, malowanie i wszelkie inne formy aktywności.

- Strefa Sportowa
Ten kto lubi aktywność, nie będzie się z nami nudził. Lekcje i pokazy hokeja, brazylijskiej piłki, koszykówki, jazdy na rolkach. Tym razem rozegramy także turniej szachowy!

- Strefa Animacyjna
Na końcu hali wyznaczyliśmy przestrzeń teatralno-muzyczną, na licznych leżakach i pufach będziecie mogli wypocząć przy muzyce i animacjach.

- Strefa Zdrowia
Jeśli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej o swoim zdrowiu, to tu znajdziecie wiele odpowiedzi. Zrobicie badania, sprawdzicie aparaty słuchowe i porozmawiacie o możliwej diagnostyce.

Dla tych, którzy wspierają Orkiestrę także własną krwią Sztab Wojtusiaki przy Fundacji Małych i Dużych Wojtusiaki we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przeprowadzi akcję poboru krwi w trzech dużych ambulansach, których z pewnością nie przeoczycie. Rejestracja krwiodawców odbędzie się w strefie zdrowia w Hali nr 1. Jak podczas każdej akcji krwiodawstwa, tym razem również zachęcamy do zarejestrowania się w Centralnym Rejestrze Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej.

Hala nr 2

Maraton "Rowerowy zawrót głowy" - po raz trzeci z rzędu Stowarzyszenie Rybczyński Team organizuje wydarzenie sportowe, podczas którego zawodowcy i amatorzy wystartują w szczytnym celu. Warto zaznaczyć, że także włodarze miasta wezmą udział w tym wydarzeniu.

Pokazy ratowników z Uniwersytetu Medycznego praz strażaków z OSP Lusowo i OSP Krzesiny. Będzie można zobaczyć specjalistyczny sprzęt, nauczyć się resuscytacji a także zobaczyć niezwykle emocjonujący pokaz ratownictwa powypadkowego z wraku samochodowego.

Legion 501 - ekipa Gwiezdnych Wojen pokaże się w pełnym rynsztunku.

Pokazy retro motorów. Wyselekcjonowane i wyszykowane maszyny, które nacieszą oko każdego wielbiciela motoryzacji.

Siema shop - gadżety WOŚPowe, za wrzutę do puszki.

Poznań Congress Center

Gratka dla konesera: Sztab przy Politechnice Poznańskiej, który zrzesza największą liczbę wolontariuszy w Poznaniu, zaprasza na licytacje. Rozpoczęcie aukcji od 12:00, będą trwały przez cały dzień. Do zdobycie między innymi złote karty PEKI, spacery z psiakami ze schroniska dla zwierząt, rejsy pod pełnymi żaglami i wiele innych wyjątkowych atrakcji.

Scena Główna - zewnętrzna od 13:00 - 21:00

13:00 Denis HIP HOP
13:30 MY – finalistka Woodstock’ 2019
14:00 Ten Numer To Kłopoty - coverowe rockowanie
14:30 CAMPING HILL – stali bywalcy sceny naszego sztabu-gorący rock
15:00 FABULOUS ANIMA – rewia
15:10 MIKA – najmłodsza gwiazda
15:25 FABULOUS ANIMA – rewia
16:00 GOLDEN LIFE
17:00 SNOWMAN
17;45 LICYTACJA ZŁOTEGO SERDUSZKA
18:00 WOLF SPIDER - kultowa poznańska grupa progressive trash metal
19:00 CHŁOPCY Z PLACU BRONI
19:50 -20:15 Wielki Finał – wyniki konkursu „PUSZKA PREZYDENTA” + ŚWIATEŁKO DO NIEBA - TYTKA Z GLANCEM*"
20:15 MODESTA PASTICHE - !!!

* "TYTKA Z GLANCEM" - zapraszamy do wspólnego odpalenia Światełka do Nieba. Poprosimy naszych gości o użycie latarek w telefonach i nałożenie na nie papierowych torebek z sercem WOŚP, wcześniej rozdanych przez wolontariuszy.

W okolicy Sceny Głównej powstanie miasteczko Food Truckowe, gdzie zjecie coś tradycyjnego, nowoczesnego a przede wszystkim ciepłego. Dla najmłodszych (choć nie tylko) uruchamiamy wspaniałą, kolorową karuzelę w stylu Weneckim.