📣Dziękujemy! Zapraszamy na kolejną edycję! 📣  

Organizator:

Bezpieczeństwo danych medycznych

Podziel się

Unikalne wyzwania związane z bezpieczeństwem danych w placówkach medycznych oraz specyficzne zagrożenia, z jakimi muszą się one mierzyć - to główne tematy panelu Polskiej Federacji Szpitali i Koalicję AI w Zdrowiu. W trakcie targów SALMED eksperci podejmą się analizy zagrożeń, jakie mogą dotknąć systemy zarządzania danymi medycznymi, w tym ataków hakerskich, czy wycieków danych.

Debata obejmie również kwestie konieczności zabezpieczania danych medycznych przed nieuprawnionym dostępem, ze względu na ich wyjątkową wrażliwość i związaną z tym potrzebę zachowania pełnej poufności informacji pacjentów. Rozmowa skoncentruje się na roli edukacji pracowników medycznych w kontekście cyberbezpieczeństwa.

Omawiane będą najlepsze praktyki dotyczące szkoleń, świadomości zagrożeń oraz praktycznych aspektów ochrony informacji medycznych na co dzień. Integracja odpowiednich procedur i technologii w placówkach medycznych w celu skutecznego przeciwdziałania atakom cybernetycznym stanowi kluczowy aspekt.

 “E-zdrowie otwiera przed nami nieograniczone możliwości, ale także stawia wobec nas wyzwania związane z bezpieczeństwem danych. W erze, gdzie informacje są kluczem do postępu medycyny, nie możemy zignorować znaczenia cyberbezpieczeństwa w ochronie danych medycznych. To nie tylko obowiązek, ale etyczny imperatyw, by zapewnić pacjentom pewność, że ich informacje są bezpieczne.” - mówi Ligia Kornowska, dyrektor zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali i moderatorka panelu.

Termin: 20 marca 2024, godz. 13.30-14.30 (2 dzień targów SALMED)

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 7, Scena

Organizator: Polska Federacja Szpitali, Koalicja Ai w zdrowiu

Prelegenci:

prof. Jarosław J. Fedorowski, Prezes Polskiej Federacji Szpitali

Ada Andruszkiewicz, COO & Co-founder, Talkie.ai

Daniel Kaźmierczak, Prezes Zarządu | CEO, Teleradiologia24

 Paweł Kaźmierczyk, Senior Associate, Kancelaria Rymarz, Zdort, Maruta

Prowadząca panel: Ligia Kornowska, dyrektor zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali i moderatorka panelu

Ligia Kornowska - lekarz, dyrektor zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali, organizacji zrzeszającej największą liczbę szpitali w Polsce. Propagatorka AI w medycynie, liderka Koalicji AI w zdrowiu. Co-founder i Prezes Zarządu Data Lake i Fundacji Podaruj Dane. Wyróżniona na listach "25 under 25" i „30 under 30” Forbes’a, od 4 lat wyróżniana na liście „100 najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia”. Była CEO/dyrektor kilku startupów medycznych. Prelegentka i moderator licznych konferencji sektora ochrony zdrowia o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

UWAGA: PRACOWNICY OCHRONY ZDROWIA NIE PŁACĄ ZA WSTĘP NA TARGI SALMED!

 

SPRAWDŹ PROGRAM WSZYSTKICH WYDARZEŃ SALMED 2024!