📣Dziękujemy! Zapraszamy na kolejną edycję! 📣  

Organizator:

Czym jest innowacja w branży wyrobów medycznych?

Podziel się

Jak wykorzystać potencjał gospodarczy polskich przedsiębiorców? Dowiedzą się Państwo biorąc udział w panelu organizowanym przez Izbę POLMED we współpracy z Polską Agencja Inwestycji i Handlu

„Innowacje branży wyrobów medycznych w ratowaniu zdrowia i życia.
Potencjał gospodarczy polskich przedsiębiorców – jak go wykorzystać?”

TERMIN: 15.03.2018, godz. 12:30 - 14:30
MIEJSCE: Pawilon 7, Antresola, Sala C

ZASADY WSTĘPU: Wydarzenie otwarte dla uczestników targów SALMED 2018. Wstęp na targi na podstawie biletów wstępu zakupionych na stronie www.mtp24.pl lub kasach biletowych oraz na podstawie zaproszenia, karty VIP i karty wystawcy.

 

 

 

 

Zakres tematyczny:

  • Innowacyjne wyroby medyczne – korzyści dla pacjentów, korzyści dla systemu ochrony zdrowia, korzyści dla budżetu państwa – Witold Włodarczyk
  • Dostęp polskiego pacjenta do innowacyjnych wyrobów medycznych – Witold Włodarczyk/Bartosz Świdrak
  • Regulacje prawne i administracyjne - wprowadzanie innowacyjnych wyrobów medycznych do powszechnego stosowania w polskim systemie ochrony zdrowia – Bartosz Świdrak
  • Wsparcie polskiej branży medycznej na rynkach zagranicznych – Robert Zawadzki, Zastępca Dyrektora, Departamentu Promocji Gospodarczej, Polska Agencja Inwestycji i Handlu

Prelegenci:

  • Witold Włodarczyk, dyrektor generalny OIGWM POLMED
  • Bartosz Świdrak, adwokat, ekspert prawny Izby POLMED, kancelaria FAIRFIELD
  • Robert Zawadzki, Zastępca Dyrektora, Departamentu Promocji Gospodarczej, Polska Agencja Inwestycji i Handlu

Witold Włodarczyk omówi w jaki sposób innowacyjne technologie medyczne przyczyniają się do obniżania kosztów nie tylko w systemie ochronie zdrowia, ale również w całościowym budżecie państwa.   Zostanie zaprezentowany obraz innowacji w branży wyrobów medycznych, jako  wartość dla: pacjenta, lekarza, szpitala oraz w szerszym kontekście społeczeństwa a także budżetu Państwa.

Podczas panelu, adw. Bartosz Świdrak przedstawi aktualne mechanizmy prawne w zakresie wprowadzania zmian do katalogu wyrobów medycznych finansowanych ze środków publicznych, w tym możliwości wprowadzania do systemu innowacyjnych technologii medycznych. Omówione zostaną najistotniejsze z niedawnych zmian prawnych.

Zarysuje również perspektywę możliwego uregulowania systemu finansowania wyrobów medycznych w przyszłości, z uwzględnieniem propozycji wypracowanych w ramach prac Izby POLMED – zwłaszcza w kontekście zapowiadanych od dłuższego czasu zmian legislacyjnych i niedawnego raportu Najwyższej Izby Kontroli.

Wspólnie spróbujemy odpowiedzieć na pytania czy aktualne regulacje prawne ułatwiają dostęp pacjentów do innowacyjnych wyrobów, czy obecny system refundacji jest optymalny, a także jakie ewentualne zmiany należałoby w nim wprowadzić.

W części panelu dotyczącej wsparcia polskiej branży medycznej na rynkach zagranicznych  Robert Zawadzki szczegółowo przedstawi działania  PAIH podejmowane w ramach realizacji programu Ministerstwa Rozwoju „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe - Marka Polskiej Gospodarki – Brand”  skierowane do kontrahentów zagranicznych. Celem programu jest wzmocnienie świadomości marki polskiej branży sprzętu medycznego na rynkach światowych.