📣Dziękujemy! Zapraszamy na kolejną edycję! 📣  

Organizator:

Doktor Who? – czyli jak medyczne innowacje zmieniają leczenie i opiekę nad pacjentem

Podziel się

Od przewidywania początku chorób po opracowywanie spersonalizowanych planów leczenia, innowacje medyczne przekształcają opiekę nad pacjentami i rewolucjonizują sektor opieki zdrowotnej w sposób, który kiedyś wydawał się niemożliwy. Jeśli więc jesteś gotów wkroczyć w przyszłość opieki zdrowotnej i odkryć niesamowity potencjał innowacji medycznych dla pacjentów, to zapnij pasy i przygotuj się na ekscytującą podróż, która pozostawi Cię w zachwycie nad tym, co jest możliwe – już 6 czerwca na Konferencji „AI & MEDTECH CEE”, która odbędzie się w The Crowne Plaza – The Hub, w Warszawie. Targi SALMED są patronem wydarzenia.

Rejestracja na wydarzenie możliwa jest na stronie internetowej www.aiwzdrowiu.pl

 

- W imieniu organizatorów oraz komitetu naukowego serdecznie zapraszam na tegoroczną Konferencję AI & MEDTECH CEE. Konferencja to okazja do wymiany wiedzy, a także praktycznych doświadczeń w temacie nowoczesnych technologii opartych o rozszerzoną inteligencję (augmented Intelligence) oraz sztuczną inteligencję (artificial intelligence) w regionie Europy Środkowej, w sektorze ochrony zdrowia. Polska Federacja Szpitali jako główny patron Konferencji i promotor innowacji ochronie zdrowia, w tym szczególnie w obszarze nowych technologii, gorąco zachęca menedżerów szpitali oraz innych podmiotów leczniczych do udziału w naszej czerwcowej Konferencji. Osobiście jestem przekonany, że będzie arcyciekawie - wskazuje prof. Jarosław J. Fedorowski, Prezes Polskiej Federacji Szpitali oraz przewodniczący rady programowej konferencji AI & MEDTECH CEE.

 

Innowacje w centrum uwagi

W ostatnich latach w branży opieki zdrowotnej nastąpił gwałtowny rozwój innowacyjnych technologii i rozwiązań mających na celu poprawę wyników i doświadczeń pacjentów. Cyfrowe narzędzia zdrowotne zmieniają sposób, w jaki pacjenci zarządzają swoim zdrowiem. Począwszy od urządzeń typu wearables, które śledzą kondycję i parametry życiowe, po aplikacje mobilne, które przypominają pacjentom o przyjmowaniu leków, narzędzia te umożliwiają pacjentom przejęcie kontroli nad swoim zdrowiem i samopoczuciem. Zapewniając informacje zwrotne w czasie rzeczywistym i spersonalizowane zalecenia, cyfrowe narzędzia zdrowotne mogą pomóc pacjentom w dokonaniu pozytywnych zmian w stylu życia i skuteczniejszym zarządzaniu chorobami przewlekłymi.

 

            - Przekonanie, że opieka zdrowotna nie może być zrewolucjonizowana, to już przeszłość. Dzięki innowacjom medycznym, wkraczamy w nowy wymiar opieki nad pacjentem, który umożliwia spersonalizowane podejście do leczenia, wykrywanie chorób na wczesnym etapie oraz zapobieganie ich rozwojowi. Cyfrowe narzędzia zdrowotne mają potencjał, by zmienić sposób, w jaki pacjenci zarządzają swoim zdrowiem. Jako Centrum e-Zdrowia wspieramy społeczeństwo w rozwoju kompetencji cyfrowych w obszarze zdrowia między innymi poprzez liczne kampanie edukacyjno-informacyjne, współpracę z organizacjami pacjentów oraz Akademię CeZ, która ma na celu podnoszenie poziomu kompetencji oraz wiedzy na temat cyfrowych usług i systemów IT w ochronie zdrowia - mówi Paweł Kikosicki, Dyrektor Centrum e-Zdrowia.

 

Jakie odnosimy sukcesy, a jakie porażki?

Nie wszystkie innowacje medyczne, których zaczyna pojawiać się już coraz więcej, odnoszą sukces. Czy mamy szansę się uczyć z błędów przeszłości? Jakie mogą być powody sukcesu i porażki danego rozwiązania?

 

- Układając program 3. edycji konferencji AI & MEDTECH CEE, zwracamy szczególną uwagę na dwie rzeczy. Po pierwsze, ma być praktycznie, tzn. chcemy pokazać doświadczenia podmiotów (np. placówek medycznych), które już wdrożyły konkretne innowacyjne rozwiązania, a nie mówić tylko o samych możliwościach, które stwarzają. Po drugie, chcemy więcej uwagi poświęcić perspektywie pacjentów oraz wartości jaką innowacje stanowią z ich punktu widzenia - zapewnia Diana Żochowska, Head of Medonet.

 

Za jeden z problemów z pewnością można uznać ograniczone bądź tendencyjne dane, bowiem takie dane zaburzają prawidłowe działanie algorytmów AI, które się na nich uczą. W opiece zdrowotnej stronniczość danych może wystąpić, jeśli dane użyte do szkolenia algorytmu nie są reprezentatywne dla populacji pacjentów lub jeśli pewne grupy są niedostatecznie reprezentowane w danych. Ponadto, algorytmy AI, które są opracowywane bez odpowiedniej walidacji klinicznej, mogą być niedokładne lub zawodne w warunkach rzeczywistych. Walidacja kliniczna obejmuje testowanie algorytmu na rzeczywistych danych pacjentów i porównywanie jego przewidywań z diagnozami i terapiami przeprowadzanymi przez ludzkich pracowników służby zdrowia.

 

Nie brakuje także wyzwań związanych z wdrażaniem rozwiązań, chociażby do placówek opieki zdrowotnej. W tej kwestii cieszy jednak, że Polska może pochwalić się coraz większą ilością udanych wdrożeń w polskich podmiotach leczniczych, o czym więcej można dowiedzieć się z Przeglądu „AI to nie Sci-Fi”. Przegląd przedstawia informacje o konkretnych rozwiązaniach, ale również o realnych korzyściach dla pacjentów, placówki medycznej, personelu medycznego czy wreszcie dla całego systemu opieki zdrowotnej. Nie brakuje tam również wskazówek dla kolejnych wdrożeń.

 

- Jako przedstawiciele sektora opieki zdrowotnej, naszą priorytetową misją jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań i narzędzi, które zapewnią pacjentom najwyższej jakości opiekę i pozwolą na skuteczne zarządzanie swoim zdrowiem. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, rozwijając zaawansowane rozwiązania cyfrowe oparte o technologie mobilne. Przeprowadzamy również kompleksowe procesy certyfikacji aplikacji związanych ze zdrowiem, aby zapewnić pacjentom bezpieczeństwo i pełną kontrolę nad ich danymi medycznymi. Z tego powodu stworzyliśmy także Portfel Aplikacji Zdrowotnych, którego aplikacje wesprą w diagnozie i leczeniu problemów zdrowotnych pacjentów - zapewnia Piotr Węcławik, Dyrektor Departamentu Innowacji Ministerstwa Zdrowia.

 

AI & MEDTECH CEE w gronie ekspertów

 

Gdy wchodzimy w erę medycznej rewolucji cyfrowej, możliwości poprawy opieki nad pacjentem i wyników leczenia są nieskończone. Od urządzeń wearables do sztucznej inteligencji, technologia medyczna rozwija się w niespotykanym tempie, a potencjał nowych innowacji jest nieograniczony. Na Konferencji „AI & MEDTECH CEE” spotkają się czołowi eksperci medyczni z całego świata, aby omówić najnowsze trendy, postępy, sukcesy i porażki, które towarzyszą innowacjom medycznym.

 

Z tematami od innowacji dla pacjentów do etycznych implikacji wykorzystania AI w medycynie, konferencja zapowiada się jako ekscytujące wydarzenie. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać ekspertów w tej dziedzinie, wziąć udział w ożywionych dyskusjach i nawiązać kontakty z innymi profesjonalistami z branży. Konferencja poruszy tematykę najnowszych trendów w zakresie zrównoważonego rozwoju, danych medycznych i innowacji medycznych oraz pomoże w dyskusji nad sposobem w jaki mogą one poprawić opiekę nad pacjentem.

 

- Podczas gdy medyczna rewolucja cyfrowa nabiera tempa, nowe innowacyjne rozwiązania odgrywają kluczową rolę w transformacji sektora opieki zdrowotnej. Jednym z najważniejszych katalizatorów postępu są startupy medyczne, które prezentują nowe idee, technologie i rozwiązania, zmieniające sposób, w jaki lekarze diagnozują i leczą choroby, a pacjenci zarządzają swoim zdrowiem. Na Konferencji nie zabraknie wyjątkowych startupów, z którymi będzie można się zapoznać w dedykowanej Strefie Startupów - wskazuje Paulina Gumowska, redaktor naczelna Rynku Zdrowia.

 

W trakcie Konferencji swoją oficjalną premierę będzie miała także IV edycja Raportu „Top Disruptors in Healthcare”, będąca przeglądem startupów medycznych w Polsce i w regionie CEE. Jest to międzynarodowa, najpopularniejsza i jedyna taka publikacja. Raport wspomaga nawiązywanie współpracy między startupami i firmami medycznymi a innymi podmiotami – inwestorami, podmiotami medycznymi, partnerami i klientami końcowymi. Raport będzie także zawierał szczegółowe statystyki dotyczące rynku startupów medycznych, w tym dane o aktualnych potrzebach startupów, wyzwaniach przed nimi stojącymi, finansowaniu, ekspansji zagranicznej oraz o rozwiązaniu.

 

Konferencja „AI & MEDTECH CEE odbędzie się 6 czerwca w The Crowne Plaza – The Hub, w Warszawie, skąd będzie także transmitowana na żywo poprzez platformę streamingową. Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie poprzez stronę internetową www.aiwzdrowiu.pl

Targi SALMED są patronem wydarzenia.