📣Dziękujemy! Zapraszamy na kolejną edycję! 📣  

Organizator:

Dzień Kobiet

Podziel się

Wszystkim kobietom związanym z branżą medyczną z okazji DNIA KOBIET zespół targów SALMED składa najserdeczniejsze życzenia.

Za pierwowzór Dnia Kobiet uchodzi obchodzone w starożytnym Rzymie święto o nazwie Matronalia przypadające na pierwszy tydzień marca. Związane było z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia – to podobnie, jak dzisiaj :)

W czasach nowożytnych Międzynarodowy Dzień Kobiet jest uczczeniem pamięci sufrażystek walczących o równouprawnienie kobiet, równe traktowanie w pracy i taką samą wypłatę za jednakowo wykonaną pracę. Początki obchodów tego święta związane są ze strajkami w Stanach Zjednoczonych. Podczas jednego z nich, w 1909 roku kobiety sprzeciwiające się uciskowi w firmie, zostały zamknięte w fabryce, gdzie wybuchł pożar. Zginęło w nim 126 kobiet.

Dlatego od 1910 roku obchodzi się Dzień Kobiet, jako uczczenie pamięci i poświęcenia tych kobiet. Z założenia Dzień Kobiet miał służyć utrwalaniu idei równości.