📣Dziękujemy! Zapraszamy na kolejną edycję! 📣  

Organizator:

Grupa MTP solidarna z Ukrainą

Podziel się

W Holu Wschodnim Międzynarodowych Targów Poznańskich uruchomiony został punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy, gdzie będą mogli otrzymać pierwsze wsparcie - niezbędne informacje, posiłek i pomoc medyczną. Będzie czynny 24h na dobę. Dodatkowo w pawilonie 2 powstało miejsce, gdzie zbierane są dary dla potrzebujących z Ukrainy.

Dla uchodźców z Ukrainy przygotowano strefę bufetową, w której będą mogli usiąść i zjeść posiłek. Znajdzie się tu również zaplecze sanitarne w tym prysznice i toalety, także pokoje umożliwiające sen i odpoczynek. Uchodźcy będę mogli także skorzystać z przechowalni bagaży – mówi Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP.

Międzynarodowe Targi Poznańskie są zawsze dla nas wsparciem i cieszymy się, ze możemy korzystać z tego zaplecza. Rolą miejskich spółek jest by w czasach trudnych działać na rzecz dobra publicznego – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta Poznania. 

W pawilonie nr 4 na ternie Międzynarodowych Targów Poznańskich od środy tj. 2.03. działa będzie punkt zbiórki darów dla mieszkańców Ukrainy. Towary będą tu przyjmowane, sortowane i wysyłane transportami rządowymi do potrzebujących za granicą.

Bardzo dziękuję wszystkim wielkopolanom za to, że są tak ofiarni, oferują rzeczy materialne i noclegi. Pomoc humanitarna jest szczególnie wyczekiwana, dla tych którzy pozostali na Ukrainie – mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński. - Rząd polski podjął się koordynacji zbiórki i przewozu darów. W każdym z województw będzie utworzony specjalny hub, do którego będą trafiać rzeczy z mniejszych punktów koordynowanych przez starostów i prezydentów miast. Odzież, koce, śpiwory, materace, leki i inne rzeczy będą zbierane, wysyłane do Magazynów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, tam przeładowywane i transportowane do Ukrainy. Cieszę się, że w Poznaniu taki punkt będzie zorganizowany właśnie na Międzynarodowych Targach Poznańskich - dodaje wojewoda.

Zapraszamy do pomocy w Punkcie Recepcyjnych dla uchodźców w Ukrainy przybyłych do Poznania. Centrum Wolontariatu Caritas Poznań - formularz dla wolontariuszy.