📣Do zobaczenia 19.03-21.03.2024 r. ! 📣  

Organizator:

Konferencja Green Healthcare and Business podczas SALMED

Podziel się

Rok 2023 to najbardziej gorący rok w historii pomiarów – alarmują naukowcy zaangażowani w program obserwacji Ziemi Copernicus. Tymczasem, gdyby ochrona zdrowia była państwem to byłaby piątym emitentem gazów cieplarnianych na świecie. O tych zagadnieniach a także o konkretnych zielonych rozwiązaniach w placówkach ochrony zdrowia, będą rozmawiać 20-21 marca 2024 r. eksperci na konferencji Green Healthcare and Business podczas targów Salmed. Organizatorem spotkania jest POSUM.

Skutki zmian klimatu grożą podważeniem osiągnięć w dziedzinie zdrowia publicznego osiągniętych w ciągu ostatnich 50 lat i przyczyniają się do chorób układu oddechowego, chorób serca, udarów, niektórych nowotworów, a także odpowiadają za bezpośrednie urazy spowodowane złą jakością powietrza, odpadami, zanieczyszczoną wodą pitną i zdarzeniami wynikającymi ze zmiany klimatu, takimi jak pożary, powodzie czy inne ekstremalne zjawiska pogodowe.

- Czas wpisać zielone priorytety do zarządzania opieką zdrowotną oraz premiować ośrodki zdrowia, które zmniejszają swój ślad węglowy i o tym będziemy rozmawiać w Poznaniu podczas konferencji Green Healthcare and Business in Poznań w trakcie targów medycznych SALMED. Organizatorem wydarzenia jest Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych, który konsekwentnie wdraża zielone rozwiązania w placówce.- zapowiada Konrad Zaradny, Dyrektor POSUM.

Sektor ochrony zdrowia musi przede wszystkim złagodzić swój negatywny wpływ na klimat i ograniczyć ślad węglowy, najlepiej stając się neutralny klimatycznie. Światowa organizacja Health Care Without Harm do której należy POSUM działa na rzecz przekształcenia opieki zdrowotnej na całym świecie, tak aby zmniejszyła ona swój wpływ na środowisko, będąc kotwicą społeczności na rzecz zrównoważonego rozwoju i liderem globalnego ruchu na rzecz zdrowia środowiskowego.

- Do udziału w Konferencji zaprosiliśmy polskich i zagranicznych ekspertów, a także przedstawicieli szpitali przyjaznych klimatowi z różnych krajów Europy, którzy wdrażają zielone rozwiązania w sektorze odpadów medycznych, farmaceutyków, pasywnego budownictwa szpitalnego, odnawialnej energii, zdrowej żywności, czy zrównoważonych zamówień i zakupów, a także ograniczają używanie plastiku i produktów jednorazowych.

Będziemy mówić m.in. o tym, jak wykorzystanie algorytmów sztucznej inteligencji i robotyki może przyczynić się do zrównoważenia ochrony zdrowia i pokażemy wiele unikatowych rozwiązań. Zapraszamy 20 i 21 marca 2024 roku na pierwszą edycję międzynarodowej konferencji Green Healthcare and Business in Poznań podczas targów medycznych SALMED.- zaprasza Konrad Zaradny.

 

Green Healthcare and Business in Poznań

Międzynarodowa konferencja pn.
„W stronę zielonej ochrony zdrowia"

Data: 20.03.2024 (podczas targów SALMED)

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Organizator: Poznański Ośrodek Usług Medycznych

Program*

10.30

Powitanie uczestników konferencji - Jacek Jaśkowiak Prezydenta Miasta Poznania 

 

10.45

Działania POSUM na rzecz zrównoważonego rozwoju  - Konrad  Zaradny dyrektor Poznańskiego Ośrodka Usług Medycznych

 

 

Sesja 1 Wpływ opieki zdrowotnej na klimat

 

11.00

Zmniejszanie śladu węglowego w ochronie zdrowia - działania edukacyjne i wspierające podejmowane przez WHO 

dr Dorota Jarosińska, WHO European Center for Health and Environment, Bonn, Germany

11.15

Misja Global Green and Healthy Hospitals

Adriana Gamba, dyrektor programowy Global Green Healthy Hospitals

11.30

Jak w praktyce wykorzystywać narzędzia GGHH

Gabriella Abruzzo, Global Green Healthy Hospitals

 

 

Sesja 2 W stronę zrównoważonej opieki zdrowotnej case studies z Europy

 

11.45

Silvia Valcarossa, Włochy

12.00

Michalis Zouloufos, Grecja

12.15

Joel Fredholm,  Szwecja

 

Sesja 3 Zmniejszanie śladu węglowego w ochronie zdrowia

 

12.45

Zrównoważone budownictwo szpitalne dla transformacji klimatycznej Europy  Justyna Goździewicz - Biechońska, Zakład Prawa Rolnego, Żywnościowego i Ochrony Środowiska WPiA UAM

13.00

Rozwiązania wodorowe w szpitalach

Damian Michalak, Wielkopolska Platforma Wodorowa

13:15

Rola sztucznej inteligencji w zarządzaniu zielonym szpitalem

Prof. Justyna Król  Całkowska, Uniwersytet Medyczny w Łodzi

13:30

Kryteria ESG jako dobry standard w zarządzaniu szpitalem

Dorota Halicka, Międzynarodowy audytor wiodący norm ISO

 

 

*Program w trakcie ustalania. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian 

 

 

 

SPRAWDŹ PROGRAM WSZYSTKICH WYDARZEŃ SALMED 2024!