📣Dziękujemy! Zapraszamy na kolejną edycję! 📣  

Organizator:

NFZ: Finansowanie i rozwój placówek medycznych

Podziel się

W panelu Narodowego Funduszu Zdrowia prelegenci skupią się na finansowaniu i rozwoju placówek medycznych. W spotkaniu z udziałem regulatora i płatnika uczestnicy posłuchają o szczegółach inwestowania systemu ochrony zdrowia. Eksperci przybliżą założenia największego projektu inwestycyjnego z dofinansowaniem. Dzięki temu do placówek POZ trafi wsparcie w wysokości 1 miliarda złotych m.in. na zakup sprzętu medycznego i prace adaptacyjne. Nie zabraknie także tematu koordynowanej opieki zdrowotnej.

Roboty dla szpitali i miliard złotych dla POZ? Podczas targów SALMED NFZ przedstawi możliwości wsparcia

W spotkaniu podczas targów SALMED z udziałem regulatora i płatnika uczestnicy posłuchają o szczegółach inwestowania systemu ochrony zdrowia.

Przewodnim trendem jest robotyka – roboty chirurgiczne należą do najczęściej kupowanych urządzeń w ostatnich latach. Jednak zmiany inwestycyjne to nie tylko szpitalnictwo i działanie własne podmiotu leczniczego, ale także zorganizowane inicjatywy centralne. Dlatego też w najbliższych latach planowana jest realizacja największego projektu inwestycyjnego z dofinansowaniem w ramach Funduszu Europejskiego na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko. Dzięki temu do placówek POZ trafi wsparcie w wysokości 1 miliarda złotych. Prelegenci zaproszeni przez NFZ, w tym Izabela Leszczyna, Minister Zdrowia przyjrzą się także koordynacji świadczeń opieki zdrowotnej, w szczególności w POZ, która okazuje się rozwiązaniem sprzyjającym zwiększeniu jakości opieki dla pacjenta. Przed podmiotami leczniczymi, jak i regulatorem czy płatnikiem pojawia się wiele wyzwań jak sprostać oczekiwaniom pacjentów.  Perspektywę lekarzy POZ przybliży prof. Agnieszka Mastalerz-Migas, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej, konsultant krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej. Punkt widzenia płatnika przedstawi Filip Nowak, prezes NFZ.

Termin: 19 marca 2024, godz. 13.00-15.00 (1 dzień targów SALMED)

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Aleja Lipowa, Scena

Organizator: Narodowy Fundusz Zdrowia

PROGRAM*:

PANEL 1: (Za)Inwestuj w koordynację, czyli nowe podejście do opieki zdrowotnej

PRELEGENCI:

Izabela Leszczyna, Minister Zdrowia

dr Filip Nowak, Prezes, Narodowy Fundusz Zdrowia

Maciej Karaszewski, zastępca dyrektora, Departament Świadczeń Opieki Zdrowotnej, Narodowy Fundusz Zdrowia

prof. Agnieszka Mastalerz – Migas, konsultant krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej

 dr Aleksander Biesiada, Pełnomocnik Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej ds. Innowacji i Rozwoju, członek Zespołu ds. wdrożenia opieki koordynowanej Ministra Zdrowia

 PANEL 2: Czy inwestycje w medycynie kończą się na IOWISZ-u?

PRELEGENCI:

Dariusz Dziełak, Dyrektor, Biuro Partnerstwa Publicznego i Innowacji, Narodowy Fundusz Zdrowia

Magdalena Wojdowska, Dyrektor, Gabinet Prezesa Funduszu Narodowy Fundusz Zdrowia

Łukasz Bruski, Prezes Centrum Mowy i Słuchu w Kajetanach

dr Andrzej Mądrala, Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Centrum Medycznego MAVIT Sp. z o.o.

 

MODERATOR:

Paulina Gumowska, redaktor naczelna portalu i magazynu Rynek Zdrowia

 

*Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.

UWAGA: PRACOWNICY OCHRONY ZDROWIA NIE PŁACĄ ZA WSTĘP!

SPRAWDŹ PROGRAM WSZYSTKICH WYDARZEŃ SALMED 2024!