📣Do zobaczenia 19.03-21.03.2024 r. ! 📣  

Organizator:

Poznaj prelegentów debaty o zamówieniach publicznych!

Podziel się

Już pierwszego dnia targów SALMED, 23 marca odbędzie się debata otwierająca tegoroczną edycję wydarzenia pt. Zamówienia publiczne na wyroby medyczne w czasach kryzysu. Poznaj panelistów!

Data: 23 marca 2022 r. w godz. 11.00-13.00

Miejsce : MTP, pawilon 3

ZAGADNIENIA PANELU::

 • jak pandemia wpłynęła na zamówienia publiczne - od przepisów po praktykę?
 • Czego możemy spodziewać się w tym i kolejnym roku (przepisy, źródła finansowania wybranych kategorii wyrobów medycznych m.in. z funduszy publicznych)?
 • Opis przedmiotu zamówienia na sprzęt medyczny – przepisy a praktyka
 • Cenowe i pozacenowe kryteria wyboru w zamówieniach medycznych
 • Serwisowanie sprzętu medycznego w ramach zamówień publicznych.

W dyskusji  udział potwierdzili*:

 • Michał Trybusz, przedstawiciel Urzędu Zamówień Publicznych
 • Magdalena Żak, przewodnicząca Komisji ds. zamówień publicznych Izby POLMED
 • Tomasz Hajdyła, ekspert prawny Izby POLMED
 • Ligia Kornowska, dyrektor zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali
 • Piotr Miadziołko, prezes zarządu Neomedix, były dyrektor szpitala powiatowego i wiceprzewodniczący Rady Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych, członek Rady Naczelnej Polskiej Federacji Szpitali
 • Michał Gajdek, Senior Associate, Kancelaria DZP, specjalista od zamówień publicznych w ochronie zdrowia
 • Adam Twarowski, ekspert Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.

Dyskusję poprowadzi Aleksandra Kurowska, redaktor naczelna portalu CowZdrowiu.pl

 

PANELIŚCI:

Michał Trybusz

Rzecznik Prasowy Urzędu Zamówień Publicznych, wcześniej przez 3 lata związany z Głównym Inspektoratem Farmaceutycznym. Absolwent Programu Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej.

Tomasz Hajdyła

Radca Prawny, Counsel Kancelarii Fairfield, ekspert Izby POLMED. Doradza podmiotom z branż farmaceutycznej, kosmetycznej oraz alkoholowej, w szczególności w kwestiach związanych z przygotowaniem i negocjowaniem umów (w tym związanych z dystrybucją, IT, usługami marketingowymi, prawami autorskimi), marketingiem (w tym reklamą produktów leczniczych i napojów alkoholowych), prawem konkurencji oraz sporami sądowymi. Doradza także w zakresie prawa zamówień publicznych oraz reprezentuje Klientów w postępowaniach przed KIO. Wcześniejsze doświadczenie obejmuje prowadzenie licznych sporów gospodarczych dla Klientów z różnych branż oraz doradztwo na rzecz syndyków masy upadłości. W trakcie studiów uczestnik międzynarodowych kursów i konkursów z zakresu prawa konkurencji. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Ligia Kornowska

Dyrektor zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali. Lekarz, dyrektor zarządzająca Polskiej Federacji Szpitali, organizacji zrzeszającej największą liczbę szpitali w Polsce. Propagatorka AI w medycynie, liderka Koalicji AI w zdrowiu. Wyróżniona na liście Forbesa "25 under 25" w kategorii "Biznes”, wyróżniona na liście „100 najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia”. Była CEO/dyrektor kilku startupów medycznych. Prelegentka i moderator licznych konferencji sektora ochrony zdrowia o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Piotr Miadziołko

Prezes zarządu Neomedix, były dyrektor szpitala powiatowego i wiceprzewodniczący Rady Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych, członek Rady Naczelnej Polskiej Federacji Szpitali.

Michał Gajdek

Senior Associate, Kancelaria DZP, specjalista od zamówień publicznych w ochronie zdrowia. Adwokat, doradza zamawiającym i wykonawcom na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, a także w postępowaniach przed Krajową Izbą Odwoławczą i Sądem Zamówień Publicznych. Autor licznych publikacji z zakresu prawa zamówień publicznych.

Adam Twarowski

Ekspert Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego, ekspert z zakresu zamówień publicznych oraz prawa medycznego i ochrony zdrowia Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego. Radca prawny, legislator. Wykładowca na studiach MBA w ochronie zdrowia na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Wiceprzewodniczący Komisji bioetycznej przy Narodowym Instytucie Onkologii Instytut w Warszawie, członek Rady Naczelnej Polskiej Koalicji Medycyny Personalizowanej Stowarzyszenie oraz Polskiego Towarzystwa Legislacji

MODERATOR:

Aleksandra Kurowska

Redaktor naczelna portalu www.Cowzdrowiu.pl. Od 20 lat pracuje w mediach, była redaktor naczelna Polityki Zdrowotnej, redaktor m.in. w Rzeczpospolitej, Dzienniku Gazecie Prawnej. Laureatka branżowych nagród dla dziennikarzy i mediów medycznych oraz Polskiej Izby Ubezpieczeń.