📣Dziękujemy! Zapraszamy na kolejną edycję! 📣  

Organizator:

Rehabilitacja mocnym punktem targów SALMED

Podziel się

Przedstawienie najnowszych doniesień naukowych dotyczących zaburzeń rozwojowych dzieci i młodzieży oraz praktycznych aspektów w dziedzinie programowania rehabilitacji – to główny cel konferencji naukowej organizowanej podczas targów SALMED. Zgodnie ze współczesnymi tendencjami WHO akcent położony będzie na zagadnienia integracji społecznej. Interesująco zapowiada się także oferta wystawców prezentujących nowoczesne rozwiązania dla fizjoterapii.

XIV Konferencja Naukowa z cyklu: Promocja Polskiej Rehabilitacji. Diagnostyka i programowanie rehabilitacji w zaburzeniach rozwojowych dzieci i młodzieży odbędzie się 19 marca 2020 r. w godz. 10.45-15.00.


Organizatorami spotkania są: oddział PAN w Poznaniu, Komisja Rehabilitacji i Integracji Społecznej, Katedra Fizjoterapii Klinicznej AWF w Poznaniu, Grupa MTP oraz Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu.

Z uwagi na swój multidyscyplinarny charakter, konferencja przeznaczona jest nie tylko dla fizjoterapeutów, ale również dla lekarzy, pielęgniarek i innych specjalności medycznych związanych z rehabilitacją w zaburzeniach rozwojowych dzieci i młodzieży.

Wydarzenie skierowane jest głównie do specjalistów różnych dziedzin (m.in. lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek, inżynierów, psychologów, pedagogów), uczestniczących w procesie kompleksowej rehabilitacji, a także zainteresowanych tą problematyką, szczególnie rodzin i opiekunów oraz studentów kierunków medycznych i pedagogicznych.

Spotkanie otworzy wykład prof. Juliusza Hubera pt. Nieinwazyjne metody różnicowej diagnostyki neurofizjologicznej dysfunkcji ruchowej u dzieci. Z kolei prof. dr hab. med. Marek Jóźwiak, kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Szpitala Klinicznego im. W. Degi UM w Poznaniu powie o robotach w rehabilitacji dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD). Profesor wraz z zespołem poprowadzi tez warsztaty poświęcone pomocy robotów w nauce chodzenia.

Ciekawie zapowiada się także dyskusja ekspertów na temat zaburzeń rozwojowych dzieci i młodzieży w XXI wieku wywołanej przez smartfonową epidemię. W trakcie spotkania dr hab. prof. nadzw. Dariusz Czaprowski, prof. dr hab. med. Tomasz Kotwicki, prof. dr hab. Jacek Lewandowski przedstawią rekomendacje Komitetu Rehabilitacji, Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej Polskiej Akademii Nauk dotyczące zasad prowadzenia badań przesiewowych w kierunku wczesnego wykrywania skoliozy idiopatycznej. Nie zabraknie także zagadnień związanych z nowymi terapiami leczenia skolioz,  rehabilitacji dziecka z zaburzeniami rozwoju w pierwszym roku życia i zachowań prozdrowotnych dzieci i młodzieży z perspektywy psycho-społecznej.

Podczas targów nie zabraknie także ekspozycji firm, które mają w swojej ofercie rozwiązania dla rehabilitacji.

PROGRAM KONFERENCJI