📣Do zobaczenia 19.03-21.03.2024 r. ! 📣  

Organizator:

Stetoskop elektroniczny do telemedycyny

Podziel się

Pierwsza prezentacja urządzenia w Polsce na tagach SALMED 2018. Zapraszamy na stoisko firmy MEDICA, do pawilonu 7 na stoisko numer 65 do zapoznania się z ofertą stetoskopów i obuwia medycznego.


Inteligentny stetoskop SMARTPHONE The Cloud stetoskop elektroniczny cyfrowy. System plug & play - wystarczy wpiąć w głowicę fonendoskopu słuchawki AUDIO i stetoskop gotowy jest do działania.

Urządzenie, produkowane od 2018 roku - nowość po raz pierwszy została zaprezentowana na targach CES w Las Vegas, a dziś prezentowana jest podczas targów SALMED.

Nagrywanie na aplikacjach Dyktafon oraz RecApp wypadło bardzo pozytywnie. Obie te apki dostępne są bezpłatnie w App Store. Zapisane badania można udostępniać do dalszej konsultacji albo edukacji lekarzy i studentów medycyny. Obie te apki nie wyświetlają reklam. Obok fotka z aplikacji RecApp. W trakcie nagrania oraz w odtwarzaniu nagrań na ekranie pojawia się audiogram. W aplikacjach do nagrywania znaleźliśmy aplikację Recorder która nagrywa badanie i prezentuje audiogram w formie amplitudy.

Obsłucha prosta i intuicyjna. Wzmocnienie dźwięku bardzo przydatne dla lekarzy tracących słuch, początkujących i specjalistów kardiologów, pediatrów, internistów i lekarzy pulmonologów.

Stetoskop telemedyczny

The CloudSteth to cyfrowe urządzenie z elektroniczną transmisją danych z czujnikiem kryształem  piezoelektrycznym.

Dzięki systemowi The CloudSteth także mniej doświadczeni lekarze są w stanie zdiagnozować schorzenie pacjenta już podczas pierwszego badania. System umożliwia lekarzowi zapis osłuchu z badania dzięki transmisji danych bezpośrednio do smartphona albo komputera i wyświetlania auskultacji w postaci fonokardiogramu. Dzięki tej możliwości, lekarz może odsłuchać zarejestrowany dźwięk w dobrych warunkach umożliwiających lepszą analizę i diagnozę. System pozwala również na przeprowadzenie badania serca płodu (od 5 miesiąca życia).

WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) podaje, że 15% zgonów spowodowane jest zapaleniem płuc u  dzieci do 5 lat (czyli powoduje śmieć u 920.130 dzieci). Stetoskop cyfrowy elektroniczny idealnie sprawdza się w warunkach domowych. Dziecko jest przeziębione, kaszle a może zachorowało na zapalenie płuc? Inteligentny stetoskop The CloudSteth pomoże w diagnozie bez wychodzenia z domu! W prosty i szybki sposób można zapisać badanie stetoskopem i przesłać do specjalisty do szybkiej diagnozy w 3 krokach:

KROK 1:

Inteligentny stetoskop pozyskuje dane brzmienia płuc i serca w ciągu 15 sekund (każdy może monitorować stan zdrowia w domu)

KROK 2:

Aplikacja na SmartPhone wgrywa pozyskane badanie do chmury

KROK  3: 

Dane przetwarzane są przez specjalny logarytm na podstawie zgromadzonych danych
System podpowiada diagnozę, a zapisane badanie można przekazać do dalszej diagnozy przez lekarz specjalistę.

Uniwersalny stetoskop elektroniczny.

Komputerowy system do auskultacji z oprogramowaniem. (w zestawie) do generowania fono-audiogramów.
Inteligentny system zawiera również bazę danych z zapisami dźwięków, które są w stanie zidentyfikować tylko najbardziej doświadczeni praktycy medyczni.

Więcej informacji na https://medica91.com/ bądź na stoisku firmy.

Zapraszamy!