📣Do zobaczenia 19.03-21.03.2024 r. ! 📣  

Organizator:

Strefa startupów

Podziel się

Rynek startupów medycznych jest jednym z bardziej obiecujących sektorów dla rozwoju polskiej myśli technologicznej. Sprawdź jakie startupy pokażemy na targach!

Strefa startupów medycznych – to nowa inicjatywa towarzysząca targom SALMED. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni wystawienniczej zostaną zaprezentowane najbardziej obiecujące startupy wspierające na wielu obszarach rozwój współczesnej medycyny. W programie targów znajdzie się również dedykowane temu tematowi seminarium. Projekt powstaje we współpracy z Polską Federacją Szpitali.

Rynek startupów medycznych jest jednym z bardziej obiecujących sektorów dla rozwoju polskiej myśli technologicznej. Innowacyjne rozwiązania z tej branży odnoszą sukcesy nie tylko w kraju, ale i na świecie. Do prawidłowego funkcjonowania startupów medycznych niezbędna jest optymalna i skuteczna współpraca z rynkiem medycznym – rozumianym jako instytucje rządowe, personel medyczny, środowisko biznesu, oraz – co najważniejsze – pacjenci. Targi SALMED łącząc naukę i biznes,  stanowią platformę współpracy pomiędzy tymi poszczególnymi podmiotami.

Startupy cieszą się dużym zainteresowaniem placówek medycznych stawiających na nowoczesność. Dla twórców przełomowych, innowacyjnych rozwiązań szpitale to dobry rynek docelowy i przede wszystkim to rynek świadomy konieczności poniesienia inwestycji w celu generowania późniejszych zysków. Na polskim rynku startupów medycznych widać podobną tendencję jak w innych krajach czyli podjęte wyzwanie rozwoju „digital health”. Takie m.in. startupy zostaną zaprezentowane na targach SALMED w specjalnie wydzielonej strefie.

Szpitalnictwo, może pochwalić się licznymi nowoczesnymi rozwiązaniami, zarówno technicznymi, jak i organizacyjnymi. To właśnie nauki medyczne i nauki o zdrowiu w połączeniu z postępowymi technologiami oraz efektywnym zarządzaniem są źródłem postępu.  Na targach SALMED zostaną pokazane nie tylko projekty z dyscyplin typowo medycznych, ale przede wszystkim – projekty interdyscyplinarne, łączące za pomocą technik informatycznych rozwiązania organizacyjne, zarządcze, technologiczne z procedurami diagnostycznymi, leczniczymi czy prognostycznymi.  W strefie startupów zaprezentują swoje rozwiązania liderzy innowacji w ochronie zdrowia.

ZOBACZ STARTUPY SALMED!