📣Do zobaczenia 19.03-21.03.2024 r. ! 📣  

Organizator:

Targi SALMED zakończone sukcesem

Podziel się

Tegoroczny SALMED należał do bardzo udanych. W wystawienniczych pawilonach ofertę sprzętu i wyposażenia medycznego zaprezentowało 200 wystawców z 13 krajów. Swoją premierę miało blisko 100 nowości rynkowych, których prezentacja przyniosła wiele ciekawych informacji na temat najnowszych technologii i trendów stosowanych w branży medycznej.

Przez trzy dni tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich były technologiczną areną współczesnej medycyny, a licznie przybyłym gościom, dostarczyły wyczerpującej wiedzy o polskim i zagranicznym rynku sprzętu i wyposażenia medycznego. Obecność najbardziej znaczących firm z branży medycznej oraz zainteresowanie ze strony zwiedzających potwierdziło silną pozycję targów SALMED, jako jednego z najważniejszych i najbardziej prestiżowych spotkań branży medycznej w Polsce.

Merytoryczna strona targów

Tegoroczna edycja targów SALMED upłynęła pod znakiem niezliczonej liczby spotkań i rozmów w sprzyjającej biznesowej atmosferze oraz była okazją do pogłębienia wiedzy podczas zorganizowanych licznych konferencji i seminariów. Program wydarzeń tegorocznej edycji cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności, a naukowo-szkoleniowy charakter targów SALMED był jego niewątpliwym atutem. Goście targowi uczestniczyli w odrębnych wydarzeniach, które podzielono według następujących bloków tematycznych: SALMED Zarządzanie, SALMED Medycyna Ratunkowa, SALMED IT, SALMED Pielęgniarstwo, SALMED Laboratorium, SALMED Rehabilitacja oraz SALMED Regulacje prawne.

SALMED - Zarządzanie

Nie zabrakło zagadnień interesujących osoby zarządzające jednostkami służby zdrowia. Ten blok tematyczny obfitował w liczne wydarzenia. Krąg Zdrowia - oferujący pacjentom i lekarzom nowy sposób organizacji procesu leczenia i zdrowienia, zaprezentował kompleksową ofertę będącą odpowiedzią na oczekiwania pacjentów oraz aktualne potrzeby rynku medycznego. Osoby biorące udział w seminarium Skuteczna komunikacja marketingowa placówki służby zdrowia, dowiedziały się jak można zbudować przewagę konkurencyjną oraz jakie narzędzia marketingowe wykorzystać by osiągnąć cel jakim jest wzrost wizerunku marki, lojalności i wzrost rekomendacji. Odwiedzajac sesję STOMOZ można było dowiedzieć się jakie wyzwania stoją aktualnie przed menedżerami w ochronie zdrowiaZ kolei udział w konferencji Rola inżyniera medycznego w ochronie zdrowia zapewnił uzyskanie informacji dotyczących aktualnego stanu wykorzystania potencjału zawodowego specjalistów w dziedzinie inżynierii medycznej w różnych krajach i sytuacji w Polsce na tym tle.

SALMED – Laboratorium

Z myślą o diagnostach laboratoryjnych oraz klinicystach po raz kolejny w ramach targów SALMED przygotowano specjalistyczną konferencję naukowo-szkoleniową. Uzupełnieniem części merytorycznej była wystawa sprzętu i wyposażenia laboratoryjnego.

IX KONFERENCJA NAUKOWO–SZKOLENIOWA SALMED–LABORATORIUM „TERAŹNIEJSZOŚĆ

I PRZYSZŁOŚĆ DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ W POLSCE” była głosem w dyskusji o stanie diagnostyki laboratoryjnej i kierunkach jej rozwoju. Badania laboratoryjne stanowią integralną część diagnostyki medycznej będącą podstawą postępowania zarówno w medycynie profilaktycznej jak i naprawczej. Stanowią obiektywne źródło informacji medycznej, w 60% przypadków wpływają na decyzje lekarskie. Uczestnicy konferencji mieli możliwość wysłuchania wielu interesujących wykładów i uczestniczenia w panelu dyskusyjnym, który był okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń, z uwzględnieniem szkolenia podyplomowego. Program naukowo–szkoleniowy wzbogaciły także sesje autorskie firm diagnostycznych. Organizatorem wydarzenia była: Katedra i Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu przy współudziale Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Diagnostyki Laboratoryjnej, Zarządu Oddziału Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej w Poznaniu i przy współpracy Międzynarodowych Targów Poznańskich.

SALMED - IT

Cyfrowa rewolucja, która pewnie wkroczyła w nasze życie i różne dziedziny gospodarki, nie pominęła branży medycznej. Dziś trudno sobie wyobrazić placówkę medyczną bez działu IT, dlatego temu tematowi poświęcony został osobny blok tematyczny. Podczas spotkania Cyfryzacja ochrony zdrowia można było poznać innowacje telemedyczne gotowe do masowego zastosowania oraz na czym polega e-zdrwoie, a biorąc udział w seminariach medycznych uczestnicy poznali internetowe narzędzia zwiększające sprzedaż sprzętu medycznego.

SALMED - Medycyna Ratunkowa

Targi SALMED gościły również ratowników medycznych. Specjalnie dla nich przygotowana została konferencja i certyfikowany kurs. Seminarium naukowe adresowane było do osób zainteresowanych tematyką intensywnej terapii, medycyny hiperbarycznej oraz medycyny ratunkowej. Uczestnicy pozyskali wiedzę oraz umiejętności praktyczne w postępowaniu w wypadku nurkowym na poszczególnych etapach udzielania pomocy. Dodatkowo chętni, za dodatkową opłatą, mogli wziąć udział w Kurs Ratownik Tlenowy zdobyć nowe umiejętności poświadczone certyfikatem wg Divers Alert Network DAN.

SALMED - Pielęgniarstwo

Tradycyjnie już nie zabrakło również wydarzeń dla tzw. personelu białego, stanowiącego integralną część sprawnie funkcjonującej placówki medycznej. Podczas konferencji RYZYKO ZAWODOWE A ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZAWODOWA PIELĘGNIARKI zostały przedstawione najważniejsze tematy z zakresu: stanu pielęgniarstwa polskiego, błędów medycznych, komunikacji interpersonalnej z pacjentem oraz aspektu dokumentacji medycznej.

SALMED - Rehabilitacja

O dynamice zmian w polskiej rehabilitacji oraz problemach osób z niepełnosprawnościami rozmawiali eksperci podczas Konferencji z cyklu Promocja Polskiej Rehabilitacji, "PROGRAMY I METODY WSPOMAGAJĄCE REHABILITACJĘ I EGZYSTENCJĘ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI". Jej celem była wymiana doświadczeń naukowych w zakresie problemów medycznych i społecznych w rehabilitacji kompleksowej osób z niepełnosprawnościami, zarazem inspiracja do dalszych badań w tym zakresie oraz prezentacja nowoczesnych technologii wspomagających (AT) będących wsparciem procesu rehabilitacji i czynnikiem poprawy jakości życia. Ciekawym wydarzeniem targów SALMED okazało się także spotkanie poświęcone tematyce rehabilitacji osób z chorobliwą nadwagą Wsparcie sprzętowe przy pacjencie bariatrycznym, podczas którego zaprezentowano nowoczesne standardy regeneracji tkanek i pozyskiwanie pacjenta.

SALMED - Regulacje prawne

Podczas targów SALMED specjaliści przedstawili podstawowe zagadnienia wynikające z zapisów rozporządzeń UNIJNYCH DOTYCZĄCYCH WYROBÓW MEDYCZNYCH ORAZ WYROBÓW MEDYCZNYCH DO DIAGNOSTYKI IN VITRO, w ramach których zaostrzone zostaną także wymogi dotyczące badań klinicznych oraz kontroli organów nadzoru.

SALMED nagrodami stoi!

Podczas tegorocznej edycji osiem innowacyjnych produktów zostało nagrodzonych Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wszystkie przyznane Złote Medale MTP są równoważne.

1.AsPEKT 712 v.301 + aplikacja AsPEKT Konfigurator
ASPEL S.A., Zabierzów

2. Deka – wszechstronne łóżko szpitalne
STIEGELMEYER Sp. z o.o., Stolno

3. Elektryczna wytwornica pary czystej typ EKP XC
STIGEN Sp. z o.o., Żywiec

4. Evario – łóżko kliniczne do wszystkich oddziałów szpitalnych
STIEGELMEYER Sp. z o.o., Stolno

5. LASER FOTONA – cała klinika w jednym aparacie
FOTONA d.o.o., Słowenia
Zgłaszający: BTL POLSKA Sp. z o.o., Warszawa

6. System ergospirometryczny BTL CardioPoint CPET
BTL Industries Limited, Wielka Brytania
Zgłaszający: BTL POLSKA Sp. z o.o., Warszawa

7. Teddy Bed. Łóżko młodzieżowe na oddziały szpitalne
FORMED Pro Sp. z o.o., Żywiec

8. Wymiennikowa wytwornica pary czystej typ WPC
STIGEN Sp. z o.o., Żywiec

Acanthus Aureus, czyli nagroda za najlepsze stoiska, będące odzwierciedleniem przyjętej strategii marketingowej firmy, w tym roku przypadła siedmiu firmom, które zdaniem jury konkursu przygotowały najciekawszą ekspozycję: FORMED Sp. z o.o. Sp. K., Zakład Techniki Medycznej "TECH MED" Sp. z o.o., STIEGELMEYER Sp. z o.o.; KLAROMED Sp. z o.o.; Fabryka Aparatury Elektromedycznej FAMED Łódź S.A.; FAMED ŻYWIEC Sp. z o.o.; BTL Polska Sp z o.o. To zaszczytne trofeum

SALMED 2020

Polskie wyroby medyczne spełniają najwyższe europejskie standardy jakościowe oraz w zakresie bezpieczeństwa wynikające z regulacji UE, pozostając jednocześnie konkurencyjne cenowo. Polski sektor zdrowia stale się rozwija, na co wpływ ma zarówno wzrost zamożności Państwa jak i świadomości zdrowotnej jego obywateli. Wydatki Państwa na zdrowie systematycznie rosną. Obecnie jest to 4,67 %PKB, a polski rząd przyjął plan zwiększenia wydatków na zdrowie, tak aby w 2025 roku osiągnęły 6%PKB. Dane te dość jasno pokazują, że przyszłość branży ma się coraz lepiej, a perspektywy rozwoju zwiastują zapotrzebowanie na wydarzenia targowe, dzięki którym firmy będą mogły zaprezentować swoje dokonania. Dlatego już dziś zapraszamy Państwa do udziału w kolejnej edycji, która przypadnie w 2020 roku.