📣Do zobaczenia 19.03-21.03.2024 r. ! 📣  

Organizator:

Top disruptors in healthcare - przegląd start-upów medycznych

Podziel się

Powstała pierwsza edycja raportu systematyzującego wiedzę na temat różnych inicjatyw na rynku start-upów medycznych w Polsce. Dokument pt.: TOP DISRUPTORS IN HEALTHCARE przygotowała we współpracy z ekspertami Polska Federacja Szpitali- partner branżowy SALMED 2020. Podczas targów w specjalnie wydzielonej strefie będzie można obejrzeć wystawę start-upów medycznych. Zaplanowano także panel dyskusyjny na ten temat.

Raport stanowi wynik ponadpółrocznych prac zespołu ekspertów, którzy podjęli się trudnego zadania – próby zebrania i ustrukturyzowania wiedzy na temat różnych inicjatyw na rynku start-upów medycznych w Polsce.


O tym, jak ważna i pożyteczna jest to praca, świadczy ogromne wsparcie udzielone twórcom raportu zarówno przez przedstawicieli strony publicznej, organizacji branżowych, dużych przedsiębiorców, jak i przedstawicieli samych start-upów, którzy licznie odpowiedzieli na naszą propozycję zaprezentowania się w raporcie.

Raport jest inicjatywą realizowaną pod patronatem honorowym Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Agencji Badań Medycznych, Polskiego Funduszu Rozwoju oraz pod patronatem kilkunastu innych organizacji rządowych i pozarządowych.

W Raporcie znajdziemy opis 74 startupów medycznych, co wg Polskiego Funduszu Rozwoju stanowi 50% rynku zarejestrowanych start-upów zajmujących się tematyką medyczną. Możemy także zapoznać się ze statystykami na temat finansowania polskich start-upów medycznych, poziomu rozwoju czy ekspansji zagranicznej.

Raport pozwoli na zwiększenie wiedzy o innowacyjnych rozwiązaniach dostępnych na rynku i pomoże w nawiązaniu współpracy pomiędzy start-upami i podmiotami leczniczymi, a także między start-upami i inwestorami.

Wersję ogólnodostępną Raportu można pobrać TUTAJ. Organizacje zainteresowane współpracą i/lub uzyskaniem rozszerzonej wersji Raportu, a także start-upy będące zainteresowane udziałem w II edycji raportu oraz udziałem w wydarzeniach związanych z Raportem, zapraszamy do kontaktu z Ligią Kornowska – Dyrektor Zarządzającą Polskiej Federacji Szpitali, pod nr tel: 690 875 075 lub adresem e-mail: ligia.kornowska@pfsz.org

Zapraszamy na spotkanie poświęcone start-upom medycznym podczas targów SALMED 2020!

Współpraca startupów ze szpitalami - problemy i rozwiązania

Data: 19 marca 2020
Godz: 14.00-17.00
Miejsce: Sala F, Antresola, Pawilon 7, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Organizator: Polska Federacja Szpitali

UWAGA: Wstęp bezpłatny dla uczestników targów SALMED

Prelegent: Ligia Kornowska

Wystąpienie przedstawiciela zespołu ds. Innowacji NFZ

Panel: Jak wspomóc wdrażanie innowacyjnych rozwiązań medycznych w Polsce?

Paneliści: przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia/NFZ, dyrektor szpitala, przedstawiciel Izby Lekarskiej, przedstawiciel organizacji Pacjentów, przedstawiciel startupu telemedycznego, przedstawiciel startupu AI

Prezentacje startupów