📣Do zobaczenia 19.03-21.03.2024 r. ! 📣  

Organizator:

Branża 3D na targach SALMED!

Podziel się

Modele anatomiczne do edukacji, organy pacjentów wydrukowane na podstawie skanów USG, implanty lub narzędzia chirurgiczne. Druk 3D oferuje wiele aplikacji w medycynie. Ta technologia coraz częściej wykorzystywana jest w szpitalach na całym świecie. Podczas targów SALMED jednym z wystawców z branży 3D będzie firma Materialise.

Firma z ponad 30-letnim doświadczeniem cieszy się zaufaniem wiodących szpitali na całym świecie.  Każdego roku wspiera  ponad 50 000 pacjentów i do tej pory stworzyła ponad 400 000 spersonalizowanych modeli, przewodników i implantów.


W branży medycznej innowacyjność jest kluczowa, technologia 3D wpisuje się w ten trend.   Dzięki drukowi 3D w Materialise można skorzystać z niezrównanej swobody projektowania, aby tworzyć naprawdę unikalne rozwiązania i umożliwić masową personalizację całej linii produktów, szybko i niedrogo przejść od projektu do produkcji seryjnej oraz czerpać korzyści z pozbawionych ryzyka i zrównoważonych łańcuchów dostaw.


Materialise, z siedzibą w Belgii i oddziałami na całym świecie, łączy największą grupę twórców oprogramowania w branży z jedną z największych i najbardziej kompletnych zakładów druku 3D na świecie.


W branży Medtech firma Materialise współpracuje z 28 z 30 największych producentów technologii medycznych według (stan na rok 2023) według Medical Product Outsourcing. Materialise Manufacturing produkuje ponad 180 000 części dla branży Medtech rocznie, od produkcji kontraktowej sprzętu i maszyn medycznych po masowo dostosowane ortezy i protetykę. Ponadto jednostka biznesowa Materialise Medical koncentruje się na implantach i prowadnicach dostosowanych do potrzeb pacjenta.  Materialise Manufacturing oferuje usługi wspierające firmy z branży technologii medycznych od rozwoju aplikacji po skalowaną industrializację. 

Surowe wymagania branży technologii medycznej sprawiają, że kontrola jakości i identyfikowalność mają kluczowe znaczenie. 
Producentom maszyn, sprzętu medycznego, ortez i protez, którzy chcą produkować małe i średnie serie w opłacalny sposób przy wysokim wskaźniku innowacyjności, Materialise oferuje usługi druku 3D od projektu po certyfikowaną produkcję.
Technologie idealne do produkcji seryjnej w medtech w Materialise SLS, MJF, FDM, SLA oraz SLM.
Materialise posiada również własny zakład odlewania próżniowego, który specjalizuje się w produkcji średnioseryjnej.


​Czytaj więcej: //mtls.am/medtech