📣Dziękujemy! Zapraszamy na kolejną edycję! 📣  

Organizator:

Polski rynek wyrobów medycznych

Podziel się

Polskie wyroby medyczne spełniają najwyższe europejskie standardy jakościowe oraz w zakresie bezpieczeństwa wynikające z regulacji UE, pozostając jednocześnie konkurencyjne cenowo.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z raportem na temat przyszłości polskiego rynku wyrobów medycznych, przygotowany przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, a który został zaprezentowany szerszej publiczności podczas targów SALMED 2018.

Polska jest największym państwem Europy Środkowo-Wschodniej z wysokim potencjałem ekonomicznym. Ma znakomite położenie geograficzne jako kraj tranzytowy z coraz lepszą infrastrukturą.

Członkostwo w Unii Europejskiej oraz NATO zapewnia Polsce silną pozycję na arenie międzynarodowej i czyni z naszego kraju wiarygodnego partnera handlowego.

Polski sektor zdrowia stale się rozwija, rozwija, na co wpływ ma zarówno wzrost zamożności Państwa jak i świadomości zdrowotnej jego obywateli.

Wydatki Państwa na zdrowie systematycznie rosną .Obecnie jest to 4,67 %PKB. Pod koniec 2017 roku, polski rząd przyjął plan zwiększenia wydatków na zdrowie, tak aby w 2025 roku osiągnęły 6%PKB.

>>POBIERZ RAPORT<<