📣Dziękujemy! Zapraszamy na kolejną edycję! 📣  

Organizator:

Targi SALMED promują polski medtech

Podziel się

Na to wydarzenie przyszło czekać branży medycznej blisko cztery lata. Pandemia spowodowała zmiany w kalendarzu najważniejszych spotkań sektora ochrony zdrowia. Jednak już 23-25 marca 2022 serce medycyny kolejny raz będzie biło w Poznaniu, gdzie rozpoczną się Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED.

Sprzedaż polskich wyrobów i sprzętu medycznego na rynkach zagranicznych stale rośnie – eksport podwoił się w okresie 5 lat, osiągając w 2019 r. prawie 2,5 mld euro. Warto wspomnieć, że eksport do krajów spoza UE prawie dorównuje sprzedaży na Rynki UE, które dominowały w poprzednich latach. Oznacza to, że polskie produkty zyskują zaufanie oraz uznanie na nowych i perspektywicznych rynkach.

Wysokie noty dla polskiego sprzętu

Polski sprzęt i urządzenia medyczne są wysoko cenione w USA, Niemczech, Danii, Wielkiej Brytanii, a także w Rosji, Chinach i Meksyku. Jak wynika z danych tegorocznego raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) pt.: „Medical Devices and Equipment in Poland”, o międzynarodowej pozycji polskich producentów sprzętu medycznego świadczy fakt, że 60 proc. ich sprzedaży pochodzi z eksportu.

- Tak dobra koniunktura dla polskiego sprzętu medycznego bardzo nas cieszy. Od lat na targach SALMED promujemy wyposażenie najwyższej jakości oraz tworzymy podatny grunt na udane kontrakty. Wiele innowacyjnych rozwiązań już dziś jest implementowana w polskich placówkach ochrony zdrowia. Współpracując z kluczowymi organizacjami i liderami staramy się na targach wskazywać aktualne trendy. Zapewnienie płynnej wymiany inicjatyw i doświadczeń w sektorze medycznym, jest niezwykle istotne. Targi SALMED ułatwiają kontakty biznesowe i poszerzenie wiedzy pomiędzy przedstawicielami świata medycyny, biznesu i nauki. Program najbliższej edycji zapowiada się bardzo ciekawie – przekonuje Paulina Pietrzak, dyrektor targów SALMED.

Dobry start dla startupów

SALMED to największe w Polsce targi sprzętu medycznego gromadzące liderów rynku. Podczas najbliższej edycji swoją ofertę zaprezentują producenci oraz dostawcy aparatury i instrumentów medycznych, wyposażenia szpitali, klinik i gabinetów medycznych. Pojawi się także sprzęt do dezynfekcji i sterylizacji oraz wyposażenie dla laboratoriów i rehabilitacji.

Planowaną od dłuższego czasu nowością będzie STREFA STARTUPÓW. To tutaj znajdzie się miejsce dla innowacyjnych produktów w sektorze medycznym, które przeszły już fazę testów i są gotowe do wdrożenia. Rynek polskich startupów został bardzo dobrze zobrazowany w projekcie: “Top Disruptors in Healthcare - raport startupów medycznych w Polsce” zrealizowanym w tym roku przez Polską Federację Szpitali i Młodych Menedżerów Medycyny. Targi SALMED objęły patronat nad przedsięwzięciem.

Dokument „Top Disruptors in Healthcare” jako jedyny w Polsce zinwentaryzował krajowy rynek medtech. Pozwolił na zapoznanie się z innowacyjnymi rozwiązaniami oferowanymi przez startupy, które nie tylko wpływają na rozwój całego sektora medycznego, ale przede wszystkim są tworzone z myślą o pacjencie. W raporcie znalazły się opisy startupów działających w coraz prężniej rozwijanych obszarach telemedycyny i AI, ale także wspomagające rehabilitację, badania kliniczne

i edukację. Nie zabrakło też rozwiązań wykorzystujących dane medyczne czy łączących medycynę z robotyką.

Wybrane startupy, które pojawiły się w raporcie będzie można zobaczyć na SALMED 2022. Polska Federacja Szpitali wspiera także merytorycznie program wydarzeń towarzyszących najbliższej edycji targów.

- W trakcie targów planujemy wydarzenia poświęcone  m.in.  nowoczesnemu zarządzaniu w placówkach ochrony zdrowia, telemedycynie, AI w zdrowiu czy finansowaniu sprzętu medycznego.  Trwają intensywne prace nad szczegółowym programem SALMED 2022, który już wkrótce zdradzimy – zapowiada Paulina Pietrzak.

Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED 2022 odbędą się 23-25 marca 2022 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Projektowi patronują kluczowe media i organizacje branżowe m.in.: Polska Federacja Szpitali, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych, Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia, Wielkopolska Izba Lekarska.