📣Dziękujemy! Zapraszamy na kolejną edycję! 📣  

Organizator:

Strefa startupów medycznych

Podziel się

Strefa startupów medycznych była nową inicjatywą ostatniej edycji targów SALMED. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni wystawienniczej zostały zaprezentowane najbardziej obiecujące startupy wspierające na wielu obszarach rozwój współczesnej medycyny.

Rynek startupów medycznych jest jednym z bardziej obiecujących sektorów dla rozwoju polskiej myśli technologicznej. Innowacyjne rozwiązania z tej branży odnoszą sukcesy nie tylko w kraju, ale i na świecie. Do prawidłowego funkcjonowania startupów medycznych niezbędna jest optymalna i skuteczna współpraca z rynkiem medycznym – rozumianym jako instytucje rządowe, personel medyczny, środowisko biznesu, oraz – co najważniejsze – pacjenci. Targi SALMED łącząc naukę i biznes,  stanowią platformę współpracy pomiędzy tymi poszczególnymi podmiotami.

 

Startupy cieszą się dużym zainteresowaniem placówek medycznych stawiających na nowoczesność. Dla twórców przełomowych, innowacyjnych rozwiązań szpitale to dobry rynek docelowy i przede wszystkim to rynek świadomy konieczności poniesienia inwestycji w celu generowania późniejszych zysków. Na polskim rynku startupów medycznych widać podobną tendencję jak w innych krajach czyli podjęte wyzwanie rozwoju „digital health”. Takie m.in. startupy zostaną zaprezentowane na targach SALMED w specjalnie wydzielonej strefie.

Szpitalnictwo, może pochwalić się licznymi nowoczesnymi rozwiązaniami, zarówno technicznymi, jak i organizacyjnymi. To właśnie nauki medyczne i nauki o zdrowiu w połączeniu z postępowymi technologiami oraz efektywnym zarządzaniem są źródłem postępu.  Na targach SALMED zostaną pokazane nie tylko projekty z dyscyplin typowo medycznych, ale przede wszystkim – projekty interdyscyplinarne, łączące za pomocą technik informatycznych rozwiązania organizacyjne, zarządcze, technologiczne z procedurami diagnostycznymi, leczniczymi czy prognostycznymi.  W strefie startupów zaprezentują swoje rozwiązania liderzy innowacji w ochronie zdrowia.

Startupy SALMED 2024

Startupy branży medycznej - ekspozycja specjalna

IMOGENA Sp. z o.o.

Home Lab

Home Lab to aplikacja, dzięki której pacjenci mogą zamówić badania laboratoryjne i pobranie krwi do domu lub miejsca pracy w dogodnym dla siebie terminie. Pacjent otrzymuje wynik w formie pdf w aplikacji na swoim smartfonie.

Saventic Health sp. z o.o.

Saventic Med Platform

Saventic Med Platform” to oprogramowanie komputerowe, będące wyrobem medycznym, dostarczające informacji wspierających proces wczesnej diagnostyki chorób, w tym chorób rzadkich i ultrarzadkich za pomocą analizy i estymacji modeli danych.

eGabinet Sp. z o.o.

eGabinet

e-Gabinet to starannie przemyślany i zaprojektowany program medyczny, którego głównym zadaniem jest usprawnienie i zmodernizowanie systemów rejestracji. Dzięki niemu, zarówno pacjent jak i placówka medyczna zyskuje na czasie.

Moduł Finansowy eGabinet

Moduł finansowy pozwala na wyższy poziom zarządzania swoją kliniką. Poprawia monitorowanie płatności pacjentów, usprawnia procesy rozliczeniowe i pozwala błyskawicznie wystawić paragon.

OWL IOT Sp. z o.o.

Molecular - platforma do wczesnego wykrywania czerniaka

Platforma Molecular ma za zadanie wspomagać proces archiwizacji i weryfikacji zdjęć znamion pacjentów, aby profilaktyka czerniaka stała się bardziej dostępna.

Talkie.ai Sp. z o.o.

Wirtualna Rejestratorka Talkie.ai

Wirtualna Rejestratorka to efektywne rozwiązanie do obsługi wszystkich połączeń do i z rejestracji medycznej bez czasu oczekiwania. Umożliwia jednoczesne prowadzenie wielu rozmów z pacjentami i jest zintegrowana z największymi systemami HIS.

Wirtualna Rejestratorka do potwierdzania wizyt

Wirtualna Rejestratorka do potwierdzania wizyt osiąga skuteczność na poziomie 95%, redukując no-shows do 1%. Bot umożliwia placówce: generowanie oszczędności, zbieranie informacji o zdrowiu pacjentów oraz przekazywanie im wskazówek przed wizytą.

Platforma Talkie

Platforma Talkie to innowacyjne narzędzie zapewniające dostęp do nagrań i transkrypcji wszystkich przeprowadzonych rozmów. Pozwala na wyciąganie wniosków z pytań od pacjentów i optymalizację pracy placówki.

IQ Biozoom Sp. z o.o.

Technologia do nieinwazyjnej diagnostyki domowej

IQ BIOZOOM rozwija technologię do nieinwazyjnej diagnostyki domowej, skupiając się na innowacyjnych urządzeniach medycznych do pomiaru stężenia substancji biochemicznych w ślinie, m.in. glukozy, mleczanów, kortyzolu i białek CRP.

E-Trust Sp. z o.o.

PANACEA - System wsparcia pacjentów onkologicznych

PANACEA jest odpowiedzią na pozamedyczne problemy, których pacjent może doświadczać w czasie terapii, a które mogą utrudniać lub uniemożliwiać mu proces leczenia. System na podstawie danych zebranych od pacjenta proponuje indywidualny schemat opieki.

HosPanel - realizuje ideę intensywnej terapii bez barier

Zintegrowany z HIS system który, analizuje i prezentuje informacje, służące prognozowaniu i w efekcie zapobieganiu niespodziewanym pogorszeniom stanu pacjentów, którzy nie są monitorowani w sposób ciągły. W wersji mobilnej działa również off-line.

CWBK - Centrum Wsparcia Badań Klinicznych

Kompletny system wspomagający zarządzanie projektami badań klinicznych oraz samymi badaniami klinicznymi. Posiadający interfejs API pozwalający na integrację z Regionalnymi Centrami Medycyny Cyfrowej.

Merkator Apps Ltd

DyzurApp

DyzurApp to innowacyjna aplikacja, która odmienia sposób organizacji grafiku w szpitalach. W obliczu coraz większych wyzwań w sektorze ochrony zdrowia, DyzurApp usprawnia planowanie i zarządzanie czasem pracy personelu medycznego.

GRYDSEN sp. z o.o.

Innowacyjne psychologiczne narzędzie terapeutyczne z wykorzystaniem VR

Narzędzie terapeutyczne GRYDSEN pomaga spowalniać zaburzenia funkcji poznawczych (pamięci) i motorycznych, charakterystyczne dla osób powyżej 60 roku życia. Klientami mogą być domy seniora, gabinety lekarskie, psychologiczne itp.

MedMetrix 

Algorytm dermatologiczny AI

Algorytm dermatologiczny AI to narzędzie informacyjne oparte na sztucznej inteligencji, które funkcjonuje jako wyszukiwarka chorób skórnych np. czerniak (73). Wystarczy zdjęcie, aby otrzymać wynik pokazujący zgodność, opis, objawy i typowe leczenie.

Algorytm radiologiczny AI

Algorytm radiologiczny AI dla zdjęć RTG klatki piersiowej to zaawansowane narzędzie diagnostyczne oparte na technologii sztucznej inteligencji, które służy do analizy obrazów rentgenowskich klatki piersiowej, wykrywa 11 zmian, skuteczność 96-99%.

Algorytm weneryczny AI

Algorytm weneryczny AI to narzędzie informacyjne oparte na sztucznej inteligencji, które funkcjonuje jako wyszukiwarka chorób skórnych np. czerniak (73). Wystarczy zdjęcie, aby otrzymać wynik pokazujący zgodność, opis, objawy oraz typowe leczenie.

Reliefy Sp. z o.o.

Reliefy - Platforma Telemedyczna

Reliefy to platforma telemedyczna, która zwiększa dokładność oceny stanu zdrowia pacjenta podczas zdalnych i/lub kontaktowych konsultacji medycznych. Wzrost precyzji osiągany zostaje dzięki zastosowaniu modeli 3D i sztucznej inteligencji.

TORUN Technologies

Vidian - System zintegrowanej komunikacji i monitoringu

System komunikacyjny dla ośrodków medycznych. W odróżnieniu od powszechnie dostępnych rozwiązań telekomunikacyjnych, umożliwia ciągły monitoring pacjentów, natychmiastowy zdalny kontakt, zdalne konsultacje lekarskie oraz rozmowy z rodziną.

UV CAST

UV CAST - nowoczesne rozwiązanie do unieruchomienia kończyn wykorzystujące światło UV

UV CAST to innowacyjna technologia, która pozwala na niespotykaną dotąd precyzję w stabilizacji złamanych bądź zwichniętych kończyn. Pacjentom zapewnia wyjątkowy komfort noszenia, a lekarzom – osiąganie perfekcyjnych rezultatów leczenia.

Poliwater - Nowoczesny opatrunek aktywowany wodą

Poliwater to nowoczesny opatrunek ortopedyczny zaprojektowany przez inżynierów biotechnologii we współpracy z ortopedami. Pozwala na precyzyjne dostosowanie opatrunku stabilizującego do kończyny pacjenta.

Smarter Diagnostics sp. z o.o.

SmarterOrthoMRI

SmarterOrthoMRI to zaawansowane narzędzie AI dla radiologii, usprawniające analizę ścięgna Achillesa na obrazach RM. Dostarcza szczegółową ocenę struktury tkankowej, dokładne pomiary geometrii, klasyfikację typu ścięgna oraz analizę asymetrii.

Mobilny niskopolowy Rezonansu Magnetyczny dla diagnostyki ortopedycznej

Niskopolowy (0.3T) aparat RM do obrazowania kończyn dostępny w formie samochodu dostawczego - dla zastosowań diagnostyki profilaktycznej i klinicznej w ortopedii i sporcie - tam gdzie tego potrzebujesz.

Kliniki.pl Sp. z o.o.

Kliniki.AI

Kliniki.pl to lider w digitalizacji branży medycznej, oferujący innowacyjną platformę do zarządzania wizytami, która przyciąga ponad milion użytkowników miesięcznie. Platforma to nie tylko miejsce spotkań pacjentów z najlepszymi placówkami, ale również centrum zaawansowanych rozwiązań wspierających sprzedaż i marketing w sektorze medycznym. Dzięki współpracy z Kliniki.pl, placówki zyskują dostęp do Kliniki.ai – flagowego narzędzia, zwanego Wirtualnym Supervisorem Rejestracji. To inteligentny system analityczny, który wysuwa precyzyjne sugestie sprzedażowe, analizując pełne treści rozmów z pacjentami, dostarcza dogłębne analizy i statystyki połączeń, umożliwiając optymalizację procesów i poprawę jakości obsługi i ewaluuje efektywność prowadzonych kampanii, zapewniając ciągłą adaptację do potrzeb rynku.

CBM 16 Sp. z o. o.

Avalio - oprogramowanie do obniżenia kosztów zakupów w placówkach medycznych

Intuicyjne narzędzie AI do zarządzania procesami zakupowymi, które obniża koszty i czas. Cyfrowy asystent da możliwość kontroli nad katalogiem zamawianych produktów, statusem każdego zamówienia, weryfikacją i porównywaniem cen.

Avalio - Inteligentny Magazyn dla placówek medycznych

Nowoczesna gospodarka magazynowa i redukcja czasu pracy personelu. Możliwość dokładnej analityki kosztów i automatyzacji zamówień. Gwarantuje to, że niezbędne materiały są zawsze dostępne, a stan zapasów pod kontrolą.

Medby 

Medby- Platforma do zakupów produktów medycznych

Medby to platforma typu multi-vendor, dedykowana placówkom medycznym. Jest to kompleksowe rozwiązanie, które umożliwia skuteczne zarządzanie zamówieniami i dostawami produktów medycznych. Dzięki Medby placówki mogą działać w grupie, łatwo nawiązywać współpracę z producentami i dostawcami. Platforma zapewnia wygodę, oszczędność czasu oraz poprawę efektywności procesów zamówień. Dołącz do Medby i ciesz się prostotą i skutecznością w zarządzaniu dostawami.

Zgłoś się bezpłatnie do Strefy startupów!

Monika Hojan
Monika Hojan