📣Do zobaczenia 19.03-21.03.2024 r. ! 📣  

Organizator:

Strefa startupów medycznych

Podziel się

Strefa startupów medycznych była nową inicjatywą ostatniej edycji targów SALMED. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni wystawienniczej zostały zaprezentowane najbardziej obiecujące startupy wspierające na wielu obszarach rozwój współczesnej medycyny.

Rynek startupów medycznych jest jednym z bardziej obiecujących sektorów dla rozwoju polskiej myśli technologicznej. Innowacyjne rozwiązania z tej branży odnoszą sukcesy nie tylko w kraju, ale i na świecie. Do prawidłowego funkcjonowania startupów medycznych niezbędna jest optymalna i skuteczna współpraca z rynkiem medycznym – rozumianym jako instytucje rządowe, personel medyczny, środowisko biznesu, oraz – co najważniejsze – pacjenci. Targi SALMED łącząc naukę i biznes,  stanowią platformę współpracy pomiędzy tymi poszczególnymi podmiotami.

 

Startupy cieszą się dużym zainteresowaniem placówek medycznych stawiających na nowoczesność. Dla twórców przełomowych, innowacyjnych rozwiązań szpitale to dobry rynek docelowy i przede wszystkim to rynek świadomy konieczności poniesienia inwestycji w celu generowania późniejszych zysków. Na polskim rynku startupów medycznych widać podobną tendencję jak w innych krajach czyli podjęte wyzwanie rozwoju „digital health”. Takie m.in. startupy zostaną zaprezentowane na targach SALMED w specjalnie wydzielonej strefie.

Szpitalnictwo, może pochwalić się licznymi nowoczesnymi rozwiązaniami, zarówno technicznymi, jak i organizacyjnymi. To właśnie nauki medyczne i nauki o zdrowiu w połączeniu z postępowymi technologiami oraz efektywnym zarządzaniem są źródłem postępu.  Na targach SALMED zostaną pokazane nie tylko projekty z dyscyplin typowo medycznych, ale przede wszystkim – projekty interdyscyplinarne, łączące za pomocą technik informatycznych rozwiązania organizacyjne, zarządcze, technologiczne z procedurami diagnostycznymi, leczniczymi czy prognostycznymi.  W strefie startupów zaprezentują swoje rozwiązania liderzy innowacji w ochronie zdrowia.

Startupy SALMED 2022

Startupy branży medycznej - ekspozycja specjalna

IC Solutions

Platforma digitalizacji danych IC Pen

Firma IC Solutions opracowała unikatowy system do digitalizacji dokumentacji takiej jak zgody pacjentów, czy formularze z zachowaniem ich ważności prawnej. System IC Pen wykorzystuje do tego długopisy cyfrowe, tablety, ekrany dedykowane do zbierania podpisów oraz skanery dokumentów. Tworzona w ten sposób dokumentacja jest przesyłana do systemów HIS, z którymi technologia IC Pen została integrowana.

HigoSense Sp. z o.o.

Higo

Higo to innowacyjne urządzenie, które przenosi telemedycynę na nowy poziom. Higo służy do badania Pacjenta (uszu, płuc, serca, gardła, pomiaru temperatury i tętna). Lekarz otrzymuje diagnostyczne dane medyczne dla postawienia rozpoznania zdalnie.

StethoMe Sp. z o.o.

StethoMe

StethoMe to domowy stetoskop, dzięki któremu możliwe jest kompleksowe monitorowanie chorób układu oddechowego. StethoMe nagrywa i wykrywa nieprawidłowe dźwięki, mogące występować w przebiegu zaostrzenia astmy, zapalenia oskrzeli lub płuc. Wyniki badania można z łatwością udostępnić lekarzowi.

SMARTFLOOR

SensFloor

Dedykowane rozwiązanie SensFloor® - system czujników podpodłogowych, wspiera opiekunów w ocenie stanu zdrowia tworząc profile ruchowe pacjentów oraz optymalizując procesy pracy personelu pielęgniarskiego. Dzięki algorytmom analizy, generowane są profile aktywności pacjentów.

MedApp

CarnaLife Holo

CarnaLife Holo to certyfikowana innowacyjna technologia wspierająca planowanie i przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów medycznych. Z pomocą gogli HoloLens 2 firmy Microsoft lekarz widzi w przestrzeni rzeczywistej trójwymiarowy hologram odzwierciedlający obrazowany obszar anatomiczny. Lekarz może swobodnie wchodzić w interakcję z wyświetlanym hologramem. CarnaLife Holo obecne jest w 18 ośrodkach medycznych w Polsce i na świecie, zostało wykorzystane w ponad 200 procedurach medycznych różnych specjalizacji.

CarnaLife System

CarnaLife System jest zaawansowaną platformą telemedyczną, która umożliwia lekarzowi ocenę i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów oraz przeprowadzanie konsultacji o dowolnej porze i miejscu. System jest wspierany przez ponad 20 zdalnych urządzeń pomiarowych. Wyniki badań analizowane są 24/7 z wykorzystaniem algorytmów AI i analizy Big Data. System został wdrożony w 16 placówkach medycznych.

HoloComm

HoloComm to aplikacja, rozszerzonej rzeczywistości, działająca we współpracy z goglami Microsoft HoloLens2. Program służy do współdzielonej pracy w wirtualnej przestrzeni 3D przy wykorzystaniu hologramów będących wizualizacjami różnych rodzajów plików (GLB, FBX, STL, JPG, PNG, MP4, PDF itd.).

Wandlee Sp. z o.o.

Voicebot redukujący No-Show

Voicebot No-Show może zredukować poziom nieodwoływanych wizyt nawet o 80%! Urządzenie potrafi obdzwonić wszystkich pacjentów w najbardziej komfortowej dla nich porze i potwierdzić obecność na wizycie. Wyniki rozmów są automatycznie wpisywane do systemu kalendarzowego

Voicebot Medyczny

Urządzenie redukuje i automatyzuje telefoniczną rezerwację wizyt i zredukuj kolejki na infolinii. Dzięki Voicebotowi Medycznemu, pacjenci mogą zarezerwować wizytę w każdym czasie, a pracownicy placówki medycznej zyskują więcej czasu na lepszą obsługę pacjenta.

Pacode Sp. z o.o.

UpMedic

To dostępna w przeglądarce internetowej platforma do tworzenia, przechowywania i analizy tekstowej dokumentacji medycznej (np. opisów radiologicznych). Rozwiązujemy problem czasochłonnego tworzenia dokumentacji dzięki ustrukturyzowanym szablonom.

Medtransfer 

Medtransfer

Medtransfer to platforma internetowa umożliwiająca wygodne i bezpieczne przesyłanie dużych plików z wynikami badań obrazowych (np. rezonansu magnetycznego) za pomocą ograniczonego czasowo, chronionego hasłem linka.

Impuls Life

LifeVac

LifeVac to urządzenie ssące opracowane, by udrożnić drogi oddechowe u osoby, która się zadławiła, a pierwsza pomoc nie przyniosła efektu. LifeVac działa w kilka sekund – to sprawia, że urządzenie jest zarówno bezpieczne, jak i skuteczne.

BADANIA.PL

Platforma Badania.pl

Platforma posiada trzy podstawowe funkcje: 1. Platforma do zlecania badań laboratoryjnych -dzięki platformie BADANIA.PL lekarz szybko i precyzyjnie zleci pacjentowi niezbędne badania laboratoryjne do wykonania. Zlecenie z linkiem do płatności online, pacjent otrzymuje w formie sms. Lekarz wpisuję jedynie imię, nazwisko i nr tel. Pacjenta 2. Platforma do zlecania badań obrazowych- BADANIA.PL to również możliwość wystawiania zleceń na badania obrazowe, badania rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, USG czy RTG. Wystawione zlecenie generuję wiadomość do Centrum Obsługi Pacjenta, które kontaktuje się z pacjentem. 3. Telemedycyna BADANIA.pl oferuje specjalistyczne konsultacje lekarskie, prowadzone przy użyciu wszystkich dostępnych narzędzi telemedycznych. Podczas wizyty, lekarz może wystawić pacjentowi e-Skierowanie, e-Receptę lub e-Zwolnienie.

T-spect

Sonda tensometryczna T-spect do diagnostyki proktologicznej

Sonda tensometryczna do diagnostyki proktologicznej, precyzyjnie przedstawia przestrzenny rozkład sił nacisku mięśni ostatniego odcinka przewodu pokarmowego, w formie 16 kanałowej grafiki 3D oraz danych cyfrowych

VR Learning

VMersive - Medyczne planowanie i obrazowanie w Wirtualnej Rzeczywistości

VMersive umożliwia użytkownikom przeglądanie i manipulowanie obrazami medycznymi w 3D przy użyciu technologii VR. Użytkownicy mogą planować zabiegi medyczne za pomocą wirtualnych urządzeń, takich jak implanty czy urządzenia wspomagające krążenie.

iCast Medical

Smartgips VACOped Trauma by OPED

Stabilny jak gips – wygodny jak but! VACOped to innowacyjny smartgips w technologii odlewu próżniowego. Zadba o maksymalne bezpieczeństwo i komfort w czasie leczenia.

Smartgips ortoCast by FastForm

ortoCast by FastForm to innowacyjny, termoplastyczny smartgips. Dzięki indywidualnemu dopasowaniu, przewiewnej strukturze i wodoodporności gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo i komfort w czasie leczenia.

VADOplex - Foot Impulse Technology

VADOplex to sprawdzona metoda wspomagania leczenia chorób naczyniowych i zapobiegania zakrzepicy żył głębokich(DVT). VADOplex pozwala wyeliminować obrzęk i skraca okres hospitalizacji pacjenta pooperacyjnego.

Biocam 

Kapsułka endoskopowa BioCam

Kapsułka endoskopowa BioCam umożliwia przyjazne dla pacjenta zdalne badanie całego przewodu pokarmowego, które wspierane jest oprogramowaniem opartym na sztucznej inteligencji do automatycznej detekcji w czasie rzeczywistym potencjalnych zmian patologicznych.

RSQ Technologies

RSQ HOLO i RSQ AI

RSQ HOLO umożliwia zupełnie nowy sposób wchodzenia w interakcję z danymi w sali operacyjnej, poprzez gesty dłoni wykonywane w powietrzu zamiast dotykania klawiatury i myszy. Dane medyczne są przedstawiane w postaci hologramów. W ramach RSQ AI wykonane zostało już wsparcie RTG dla wykrywania urazów kostnych kończyn. Utworzono systemy pozwalające na analizę TK dla wykrywania i określenia złośliwości guzów w płucach oraz wykrywania i segmentacji krwotoków wewnątrzczaszkowych.

RSQ Motion

RSQ Motion powstało z misją obiektywizacji procesu leczenia. To mobilny system do ortopedycznej diagnostyki biomechaniki i motoryki ludzkiego ciała. Wieloczujnikowy system służy do pomiarów i cyfrowego odwzorowania ruchu ciała w postaci awatara.

Zgłoś się bezpłatnie do Strefy startupów!

Monika Hojan
Monika Hojan